Lasīšanai: 1 minūte

Vai ēkai ir vajadzīgs arhitekts

J
jautā:
25. martā, 2022
Ritvars

Labdien! Vai, ceļot dzīvojamo ēku lauku teritorijā līdz 60 m2, man ir nepieciešams arhitekts? Nav doma ņemt gatavu rūpniecisko māju. Kas īsti nošķir apdzīvotu ēku no neapdzīvotas?

A
atbild:
31. martā, 2022
Ādažu novada būvvalde
Ainārs Grikmanis, vadītājs

Ēku līdz 60 kvadrātmetriem var uzskatīt par 1. grupas ēku, kuru var projektēt pašu spēkiem bez arhitekta piesaistes. Dzīvojamās ēkas paredzētas dzīvošanai, savukārt pie nedzīvojamajām ēkām var pieskaitīt kioskus, tualetes, noliktavas, viesnīcas, birojus, tirdzniecības vietas un citas ēkas.