Kā pareizi atdot preci pārdevējam, izmantojot atteikuma tiesības

J
jautā:
06. februārī, 2022
Mihails

Vai, izmantojot atteikuma tiesības vai piesakot prasījumu par preces neatbilstību līguma noteikumiem, prece uz pārdevēja adresi jāsūta atpakaļ ar kurjeru, vai arī drīkst sūtīt kā parastu pasta sūtījumu, kurš pārdevējam būs jāsaņem pastā?

A
atbild:
10. februārī, 2022

Pārdevējam atbilstoši “Patērētāju tiesību aizsardzības likuma” 10. pantam ir pienākums informēt pircēju par tā atteikuma tiesību izmantošanu. Pārdevējam ir pienākums izsniegt patērētājam, piegādāt vai citādā veidā nodrošināt “atteikuma veidlapu”, kuras paraugs ir pieejams Ministru kabineta noteikumu Nr. 255 pielikuma B daļā.

Atteikuma tiesības ir izmantojamas viena gada laikā, ja pārdevējs nav informējis patērētāju par atteikuma tiesībām un nav nodrošinājis “atteikuma veidlapu”.

Pārdevējam atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 255 “Noteikumi par distances līgumu” ir arī jānorāda adrese, uz kurieni varēs nosūtīt preci, ka arī jāinformē par preces atdošanas izdevumiem.

Ar patērētāju tiesību aizsardzību nodarbojas Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.