Kādi ir nodarbinātības statusi

J
jautā:
06. februārī, 2022
Reinis

Kādus nodarbinātības statusus šobrīd ir iespējams realizēt, lai strādātu par fotogrāfu, un kādi būtu efektīvākie?

A
atbild:
14. februārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jebkurā profesijā iespējams kļūt par darba ņēmēju vai izvēlēties individuālu darbu un pakalpojumu sniegšanu. Ja vēlas kļūt par darba ņēmēju, darba tirgū jāskatās vakances fotogrāfam, darba sludinājumu vietnēs jāievieto savs CV. Darba piedāvājumos ir norādītas prasības un piedāvātā darba pienākumi. Pašnodarbinātais pats meklē, kam pārdot savus pakalpojumus un produktu, darbojas vienatnē vai dibina uzņēmumu, kas sniedz fotopakalpojumus. Kādus – tas katra paša ziņā. Jebkuru biznesu sākot, ir jāizpēta tirgus un pieprasījums. Iespējas ir atkarīgas no profesionalitātes, talanta, pieredzes, kompetences un prasmēm.

Fotogrāfs ir speciālists, kurš rada un apstrādā estētiski augstvērtīgu (profesionālu) fotogrāfisku attēlu, veic materiālu novērtēšanu, atlasi un saglabāšanu, atbilstoši darba devēja vai individuālā pasūtītāja uzdevumam. Fotogrāfs strādā individuāli vai uzņēmumos, kas sniedz fotografēšanas pakalpojumus vai pielieto fotogrāfiskus attēlus uzņēmuma pamatdarbības nodrošināšanai, kura nav saistīta ar fotografēšanu. Tāds profesijas raksturojums ir sniegts Rīgas Stila un modes tehnikuma mājaslapā.