Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Maksimālā temperatūra dzīvoklī normatīvos nav noteikta

J
jautā:
20. janvārī, 2022
Guntars

Labdien! Jūsu portālā ir atbildēts uz jautājumu, kāds normatīvais akts paredz minimālo gaisa temperatūru dzīvoklī (tie ir +18°),bet vai ir kāds normatīvais akts, kas nosaka maksimālo pieļaujamo temperatūru dzīvoklī? Paldies.

A
atbild:
27. janvārī, 2022

Dzīvojamo ēku apkures un ventilācijas sistēmas projektē saskaņā ar Latvijas būvnormatīvu LBN 231-15 “Dzīvojamo un publisko ēku apkure un ventilācija” (apstiprināts ar Ministru kabineta 2015. gada 16. jūnija noteikumiem Nr. 310), kur 3. pielikumā ir noteiktas iekšējā gaisa temperatūras un ventilācijas gaisa apmaiņas apjoms dzīvojamo ēku telpās.

Būvnormatīvā temperatūra telpās ir noteikta atbilstoši telpas izmantošanas mērķim. Tā ir optimālā temperatūra, kas ir noteikta aukstajā gadalaikā, kad ir pieslēgta apkure. Maksimālā temperatūra dzīvokļa telpās normatīvajos aktos nav noteikta.