Kā rēķina maternitātes un vecāku pabalstu

J
jautā:
29. decembrī, 2021
Agnese

Labdien! Strādāju divos darbos (pusslodzi katrā). Ja es aizeju otrajā dekrētā, neizejot no pirmā, un uzrakstu atlūgumu vienā no darbiem (būtu jāatgriežas darbā 15.01.2022., bet aizeju otrajā dekrētā), vai man būs mazāks vecāku pabalsts no darba un maternitātes pabalsts?

A
atbild:
10. janvārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Maternitātes pabalsts ir sociālās apdrošināšanas maksājums, ko var saņemt sieviete, kura ir darba ņēmēja vai pašnodarbinātā, kura grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma dēļ zaudē ienākumus un kurai ārsts izsniedzis darbnespējas lapu B.

Pabalstu aprēķina no vidējās iemaksu algas 12 mēnešu periodā, neņemot vērā pēdējos trīs mēnešus.

Līdzīgi rēķina arī vecāku pabalstu (no 12 mēnešu iemaksu algas), neņemot vērā pēdējos trīs mēnešus. Vecāku pabalstu maksā piešķirtajā apmērā, ja pabalsta saņēmēja atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā. Ja vecāku pabalsta saņēmējs strādā, pabalstu maksā 30% apmērā no piešķirtā.

Nosakot vidējo iemaksu algas gan maternitātes, gan vecāku pabalsta aprēķinam, tiek summēti ienākumi abās darba vietās.

Informācija par pabalstiem ģimenēm ar bērniem ir pieejama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.

Lai iegūtu individuālu informāciju, kam nepieciešams precīzāks situācijas izklāsts, kā arī konkrēti sociālās apdrošināšanas dati, jāsazinās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru: rakstot uz konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz 64507020.