Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Likums neparedz izlīgumu pēc audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanas

J
jautā:
20. decembrī, 2021
Juris

Nepilngadīgai personai par administratīvo pārkāpumu piespriests būt mājās no 22.00. Vai var dabūt kaut kādu izlīgumu?

A
atbild:
23. decembrī, 2021
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši likuma “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem” 10.1 panta trešās daļas 3. punktam bērnam cita starpā var uzlikt par pienākumu noteiktā diennakts laikā atrasties savā dzīvesvietā. Savukārt saskaņā ar minētā likuma 25.2 panta pirmo daļu paziņot par izlīgumu bērns un cietušais vai viņu pārstāvji var līdz administratīvās komisijas sēdes beigām.

Informēju, ka iespēju noslēgt izlīgumu jau pēc audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanas likums neparedz.