Kādi dokumenti nepieciešami arodslimību diagnožu ārstēšanas papildu izdevumu apmaksai

J
jautā:
17. decembrī, 2021
Marita

Labdien! Vai pietiek tikai ar P. Stradiņa Klīniskās slimnīcas Aroda un radiācijas medicīnas centra ārstu komisijas atzinumu, ka man ir arodslimības (bez tālākās dokumentu virzības uz VDEĀVK ), lai es varētu saņemt no VSAA tikai un vienīgi atlīdzību par papildu atvieglojumiem: rehabilitāciju, ārstēšanos, zālēm u. c.? Paldies!

A
atbild:
21. decembrī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Vita Cinīte, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Personai, kurai konstatēta arodslimība, ir tiesības uz papildu  izdevumu  kompensāciju saistībā ar arodslimības ārstēšanu neatkarīgi no tā, vai Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) ir viņai noteikusi darbspēju zaudējumu vai nav.

VSAA personai ar arodslimību kompensē tikai tos izdevumus, kas ir tieši saistīti ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Aroda un radiācijas medicīnas centra ārstu komisijas atzinumā par konstatēto arodslimību viņai norādīto diagnožu ārstēšanu.

Papildu izdevumi tiek apmaksāti, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

  • atzinums par arodslimību, kas izsniegts atbilstoši normatīvajiem aktiem par arodslimību izmeklēšanas un uzskaites kārtību;
  • medicīniskās dokumentācijas veidlapa “Izraksts no stacionāra pacienta/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes”, kurā norādīti personai sniegtie veselības aprūpes pakalpojumi un to nepieciešamība;
  • maksājuma dokumenti, kas apliecina papildu izdevumu apmēru attiecīgajā apdrošināšanas gadījumā (čeki, kvītis), kuros norādīts pilns pakalpojumu un ārstniecības līdzekļu, t.sk. medikamentu, nosaukums;
  • ārstējošā ārsta nosūtījums medicīniskās rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanai;
  • ceļa izdevumus apliecinoši attaisnojuma dokumenti (sabiedriskā transporta biļetes, degvielas uzpildes stacijas kases čeki);
  • medicīniskās dokumentācijas veidlapa “Izraksts no stacionāra pacienta/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes”, kurā ir ārstējošā ārsta norāde par pavadoņa nepieciešamību.