TĒMA: Mājoklis

Gāzes vada pārbūve

J
jautā:
04. decembrī, 2021
Dzintra

Dzīvojam 103. sērijas mājas otrā stāva vidējā dzīvoklī. Cauri mūsu dzīvoklim uz augšu izbūvēts gāzes vads. No gāzes atteicāmies un lietojam elektrisko plīti. Plānojam remontu. Kas jādara, lai, ievērojot visas likumā paredzētās normas, varētu lūgt “Gaso” mums traucējošo gāzes vadu izņemt un gāzes vadu pārbūvēt ar ieeju trešā stāva dzīvoklī, piedāvājot segt pārbūves izmaksas? Vai nepieciešama piekrišana no dzīvokļa īpašnieka trešajā stāvā?

A
atbild:
10. decembrī, 2021
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs
Akciju sabiedrība "Gaso"
Jana Rubinčika, sabiedrisko attiecību speciāliste

Lai veiktu stāvvada pārbūvi daudzdzīvokļu mājā, jums AS “Gaso” jāpieprasa tehniskie noteikumi. Sabiedrība izvērtēs, vai stāvvada iznešana ārpus dzīvokļa ir tehniski iespējama, kā arī tehniskajos noteikumos norādīs visus tehniskos un juridiskos aspektus, kas jāievēro šādas pārbūves veikšanas laikā. Pēc tam jums būs jāvēršas pie sertificētās būvorganizācijas, lai izstrādātu būvprojektu un to realizētu.

Visas izmaksas, kas saistītas ar stāvvada pārbūvi, jāsedz dzīvokļa īpašniekam, kam tā nepieciešama.

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija skaidro: “Šī pārbūve, spriežot pēc aprakstītās situācijas, skar “Gaso”, jautājuma uzdevēja dzīvokli un virs tā esošo dzīvokli. Ja šīs pārbūves rezultātā tiek pārbūvēts ievads trešā stāva dzīvoklī, tad, protams, ir nepieciešama šī dzīvokļa īpašnieka piekrišana.”