Lasīšanai: 1 minūte

Vai maģistrālā gāzes caurule obligāti jākrāso dzeltena

J
jautā:
01. augustā, 2019
Nora

Plānojam veikt daudzdzīvokļu nama vārtrūmes remontu (sienu/griestu apmešanas un krāsošanas darbus). Vārtrūmē atrodas maģistrālā gāzes caurule, ar kuras palīdzību kaimiņu daudzdzīvokļu namam tiek nodrošināta gāzes padeve. Vai šī caurule obligāti jākrāso dzeltena? Vai var nokrāsot tādā krāsā, kura ir paredzēta vārtrūmes sienām saskaņā ar ēkas krāsojuma pasi (ēka atrodas Rīgas kultūrvēsturiskajā centrā)?

A
atbild:
02. augustā, 2019

Normatīvais regulējums nenosaka gāzesvada krāsu. Dzeltenā krāsa ir rekomendējoša rūpnieciskajos objektos, lai gāzesvadi atšķirtos ar citām inženierkomunikācijām.