Lasīšanai: 1 minūte

Vienreizējais pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa nāvi

J
jautā:
02. decembrī, 2021
Ritvars

Labdien! Vai man pienākas vienreizējais pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa nāvi katrā darbavietā, ja es strādāju vairākās?

A
atbild:
10. decembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atlīdzības likuma 20. pants noteic, ka valsts, pašvaldības amatpersonai (darbiniekam) izmaksā pabalstu sakarā ar ģimenes locekļa (laulātā, bērna, vecāku, vecvecāku, adoptētāja vai adoptētā, brāļa vai māsas) vai apgādājamā nāvi ne vairāk kā vienas minimālās mēneša darba algas apmērā.

Ja esat nodarbināts vairākās darbavietās, uz kurām attiecināms iepriekšminētais likums, tad jums ir jānoskaidro, vai jūsu darba līgumi ir slēgti ar vienu un to pašu darba devēju vai arī dažādiem darba devējiem.

Pirmajā gadījumā jums ir tiesības saņemt vienu vienreizējo pabalstu, savukārt, ja darba devēji ir atšķirīgi, jums ir tiesības katram no tiem iesniegt iesniegumu par pabalsta izmaksu.