Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības saņemt atlīdzību par ārstēšanos un rehabilitāciju, ja konstatēta arodslimība

J
jautā:
23. novembrī, 2021
sandra vanaga

Vai, saņemot arodpensiju, ir iespēja saņemt atlīdzību par papildu izdevumiem (tas būtu: medikamenti un rehabilitācija)?

A
atbild:
30. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības saņemt atlīdzību par ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumiem ir apdrošinātai personai, kura pēc 1996. gada 31. decembra cietusi nelaimes gadījumā darbā vai kurai konstatēta arodslimība.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) kompensē papildu izdevumus, kas personai radušies sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, ja ārstēšanās izdevumi netiek segti no veselības aprūpes pakalpojumu minimuma vai sociālās palīdzības valsts programmas.

Atlīdzība jāpieprasa 6 mēnešu laikā no izdevumu apliecinošo maksājumu dokumentu izsniegšanas dienas. Ja šis termiņš nokavēts, izdevumus nekompensē.

Informācija par maksājumiem individuālā situācijā jums jānoskaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.