E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 2481
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Politika

Kārtība, kādā bērns var iegūt Latvijas pilsonību

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. jūnijā, 2013
Elīna

Vai bērns, kuram abi vecāki ir nepilsoņi, var iegūt Latvijas pilsonību, ja bērns ir dzimis Latvijā? Vai to var izdarīt no kāda konkrēta vecuma?

A
atbild:
20. jūnijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Pilsonības iegūšanu un zaudēšanu Latvijā regulē Pilsonības likums. Šī likuma 3.1pants nosaka kārtību, kādā Latvijas pilsonību var iegūt nepilsoņu bērni, kuri ir dzimuši Latvijā pēc 1991.gada 21.augusta.

Bērns, kurš dzimis Latvijā pēc 1991.gada 21.augusta, ir atzīstams par Latvijas pilsoni, ja viņš atbilst visām šādām prasībām:
1) viņa pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija;
2) viņš nav Latvijā vai kādā citā valstī bijis notiesāts ar brīvības atņemšanu ilgāk nekā uz pieciem gadiem par nozieguma izdarīšanu;
3) viņš pirms tam visu laiku bijis bezvalstnieks vai nepilsonis (Pilsonības likuma 3.1panta 1.daļa).

Līdz brīdim, kad bērns sasniedz 15 gadu vecumu, iesniegumu par pilsonības iegūšanu ir tiesīgi iesniegt abi bērna vecāki, ja viņi ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā un ir nepilsoņi, kas līdz iesnieguma iesniegšanai ne mazāk kā pēdējos piecus gadus pastāvīgi dzīvo Latvijā (personām, kuras ieradušās Latvijā pēc 1992.gada 1.jūlija, piecu gadu termiņš tiek skaitīts no pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanas dienas) (Pilsonības likuma 3.1panta 2.daļas 1.punkts).

Ja personas, kurām ir tiesības iesniegt iesniegumu par bērna atzīšanu par Latvijas pilsoni, to nav izdarījušas, nepilngadīgajam, sasniedzot 15 gadu vecumu, ir tiesības iegūt Latvijas pilsonību šajā pantā noteiktajā kārtībā, iesniedzot vienu no šādiem dokumentiem:
1) dokumentu, kas apliecina, ka nepilngadīgais ir ieguvis vidējo speciālo izglītību vai arodizglītību (arodvidusskola, arodģimnāzija, arodskola) latviešu mācībvalodā;
2) dokumentu, kas šā likuma 19.-20.pantā noteiktajā kārtībā apliecina, ka nepilngadīgais prot latviešu valodu (Pilsonības likuma 3.1panta 3.daļa).

Likums vēl paredz, ka šā panta iespējas pilsonības iegūšanai persona var izmantot līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 116 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU