TĒMA: Veselība

Fenibutu ievest ir aizliegts

J
jautā:
13. novembrī, 2021
janis

Interneta pasūtīju fenibutu un šodien izlasīju, ka tas ir nelegāls. Esmu diezgan sabijies un nevēlos tikt sodīts. Ko man darīt?

A
atbild:
22. novembrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

LV portāls jau ir skaidrojis, ka Latvijā viela fenibuts tiek klasificēta kā zāļu aktīvā viela.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” fiziskās personas nedrīkst personiskai lietošanai ievest no ārvalstīm aktīvās vielas, kā arī saņemt tās pa pastu.

Recepšu zāles no citām valstīm personiskai lietošanai drīkst ievest tikai tad, ja tās ir konkrētā zāļu formā oriģinālā iepakojumā, to ražotājs un ražotājvalsts ir identificējami uz iepakojuma un par tām var uzrādīt pirkuma čeku vai citu līdzvērtīgu dokumentu. Ievesto zāļu apjoms nedrīkst pārsniegt zāļu daudzumu 12 mēnešu lietošanai, ja zāles ieved vai saņem pa pastu no ES vai EEZ dalībvalstīm, kā arī 6 mēnešus, ja zāles ieved vai saņem pa pastu no trešās valsts, piemēram, Krievijas, Amerikas.

Ja esat internetā pasūtījis fenibutu, iesaku šo pasūtījumu anulēt.