Lasīšanai: 1 minūte

Vai piedziņu var vērst uz nekustamo īpašumu

J
jautā:
22. maijā, 2023
Laila

Vai drīkst vērst parāda piedziņu uz dzīvokli, kuram ir hipotekārais kredīts bankā?

A
atbild:
01. jūnijā, 2023

Jā, piedziņu uz šādu nekustamo īpašumu var vērst. No naudas, kas tiks saņemta par pārdoto ar ķīlu apgrūtinātu nekustamo īpašumu, vispirms tiks segti sprieduma izpildes izdevumi, kas saistīti ar nekustamā īpašuma pārdošanu, pēc tam apmierināti prasījumi secībā, kāda norādīta Civilprocesa likuma 628. pantā. Proti, pēc sprieduma izpildes izdevumu segšanas vispirms tiks segti to darbinieku prasījumi par darba algu izmaksu, kuri saistīti ar nekustamā īpašuma uzturēšanu, un ar viņu darba algām saistītie sociālās apdrošināšanas maksājumi; prasījumi par nodokļu maksājumiem, kas maksājami par šo nekustamo īpašumu un citi normā uzskaitītie prasījumi, tostarp ar šā nekustamā īpašuma ķīlu nodrošinātie prasījumi pēc to pirmtiesības.