Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par reversā PVN piemērošanu

J
jautā:
08. novembrī, 2021
Kristaps

Labdien! Jautājums par reverso PVN metālapstrādē. Pērkot metāla izstrādājumus, leņķveida profilus u. c., strādā reversais PVN, no kuriem tālāk ražoju metāla kāpnes, līdz ar to interesētu, vai, pārdodot šīs kāpnes, tās būs jāapliek ar parasto vai reverso PVN? Paldies!

A
atbild:
23. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Īpašs nodokļa piemērošanas režīms melno un krāsaino metālu pusfabrikātu piegādēm paredzēts Pievienotās vērtības nodokļa likuma 143.4 pantā. Savukārt metālizstrādājumu produktu saraksts, kuriem piemēro reverso PVN maksāšanas kārtību, ir pieejams Ministru kabineta noteikumu Nr. 17 “Pievienotās vērtības nodokļa likuma normu piemērošanas kārtība un atsevišķas prasības pievienotās vērtības nodokļa maksāšanai un administrēšana” 7. pielikumā. Šajā sarakstā metāla kāpņu nav.

Jautājumi par PVN  piemērošanu jums jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.