Lasīšanai: 1 minūte

Vai persona bez braukšanas tiesībām var iedarbināt transportlīdzekli

J
jautā:
30. oktobrī, 2021
Gundars

Vai persona bez autovadītāja apliecības drīkst iedarbināt transportlīdzekli, atrodoties viena transportlīdzeklī?

A
atbild:
10. novembrī, 2021

No jautājumā aprakstītās situācijas secināms, ka persona, kurai nav normatīvajos aktos noteiktā kārtībā iegūtas autovadītāja apliecības, iedarbina transportlīdzekļa dzinēju. Ja persona, kura iedarbina transportlīdzekļa dzinēju, nepiedalās ceļu satiksmē (Ceļu satiksmes likuma izpratnē), tad minētās darbības normatīvie akti neaizliedz.