Ja persona kļūst par krāpšanas upuri, jāziņo policijai

J
jautā:
15. oktobrī, 2021
Irina

Pie kā var vērsties sakarā ar naudas izkrāpšanu internetā?

A
atbild:
12. novembrī, 2021
Linda Ņikona
LV portāls

Ar iesniegumu policijā persona var vērsties jebkurā situācijā, ja uzskata, ka pret viņu izdarīts noziedzīgs nodarījums. Tas nozīmē: ja uzskatāt, ka esat kļuvusi par krāpšanas upuri, vispirms šādā situācijā ir nepieciešams vērsties policijā ar attiecīgu iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu. Policija vērtēs, vai konkrētajā gadījumā runa ir par noziegumu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 369. panta pirmo daļu kriminālprocesa uzsākšanas iemesls ir tādu ziņu iesniegšana izmeklēšanas iestādei, prokuratūrai vai tiesai, kuras norāda uz iespējama noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Šādas ziņas var sniegt gan pati persona, kas cietusi noziedzīga nodarījuma rezultātā, gan cita persona, kura pati nav cietusi, taču kuras rīcībā ir informācija par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Rakstisku iesniegumu ar lūgumu uzsākt izmeklēšanu var uzrakstīt:

  • klātienē jebkurā policijas iecirknī;
  • elektroniski portālā latvija.lv, izmantojot e-adresi (tādējādi iesniegums tiks iesniegts, izmantojot kvalificētu paaugstinātas drošības autentifikācijas līdzekli);
  • elektroniski ar eParakstu, sūtot uz  pasts@vp.gov.lv;
  • pa pastu uz kādu no policijas struktūrvienībām.

Iesniegumā jānorāda:

  • detalizēta informācija par notikumu;
  • kādā veidā ir aizskartas jūsu tiesības;
  • cita informācija, kas varētu būt noderīga nozieguma vai pārkāpuma atklāšanai;
  • savi personas dati un adrese, ja ir iespējams, kontakttālruni.

Proti, iesniegumā jānorāda detalizēta informācija par notikumu un to, kādā veidā ir aizskartas jūsu tiesības, kā arī cita informācija, kas varētu būt noderīga noziedzīga nodarījuma atklāšanai. Neaizmirstiet norādīt savus personas datus, jo kriminālprocesa uzsākšanas iemesls nevar būt anonīma informācija vai informācija, kuras iesniedzējs atsakās atklāt informācijas avotu.

Iesniegumā iesakām arī norādīt savu kontaktinformāciju – tālruņa numuru, dzīvesvietas un elektroniskā pasta adresi (ja tāda ir), lai nepieciešamības gadījumā procesa virzītājs ar jums var sazināties.