Vai var saņemt bezdarbnieka pabalstu pēc ilgstošas slimošanas

J
jautā:
13. oktobrī, 2021
Natālija

Labdien! Vai ir iespējams saņemt bezdarbnieka statusu un pabalstu pēc ilgstošas slimības, kura turpinājās gadu, un visu šo laiku B lapu apmaksāja VSAA? Ar slimības lapas slēgšanu atlaida no darba. Paldies!

A
atbild:
27. oktobrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Personas, kuras saņem slimības pabalstu, ir pakļautas apdrošināšanai pret bezdarbu. Tas nozīmē, ka slimības pabalsta saņemšanas periods tiek ņemts vērā, nosakot tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, kā arī aprēķinātās slimības pabalsta summas ņem vērā, aprēķinot vidējo apdrošināšanas iemaksu algu bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai.

Tiesības uz bezdarbnieka pabalstu ir bezdarbniekam, kuram:

  • Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir piešķīrusi bezdarbnieka statusu;
  • kopējais apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ja ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas bezdarba apdrošināšanai ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.