Lasīšanai: 1 minūte

Kā atrast zemes īpašnieku

J
jautā:
04. oktobrī, 2021
Harijs

Labdien! Interesē konsultācija šādā jautājumā: ir neliels zemesgabals un dzīvojamā māja uz tās ar tai pieguļošajām ēkām. Apkārt tai ir zemesgabals, kas nav šīs mājas īpašums. Arī piebraucamais ceļš iet caur citu īpašumu. Sensenos laikos ar zemes īpašnieku šī lieta netika sakārtota. Šīs zemes īpašnieks ir miris (jau 2012. gadā). Kadastrā rādās vienīgi šis īpašnieks. Kādas ir iespējas (un vai vispār) juridiski nokārtot šīs lietas un iegūt īpašumā šo zemi?

A
atbild:
15. oktobrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Lai iegūtu īpašumā ap māju esošo zemes gabalu, jums jāvēršas pie zemes īpašnieka. Lai noskaidrotu īpašumtiesības, var vērsties zemesgrāmatā vai pie zvērināta notāra.