Parādu piedziņa par garāžu izmantošanu

J
jautā:
02. oktobrī, 2021
Mārtiņš

Labdien! Kā rīkoties ar garāžu parādniekiem, lai piespiestu viņus atmaksāt parādus par zemes nodokli, elektrību un apsardzi vai liegtu tiesības uz garāžu? Brīdinājumi tiek klaji ignorēti, un, ņemot vērā, ka ir parādnieki pat no 2000. gada, īpašnieki, iespējams, jau ir nomainījušies vai miruši, tos nav tik vienkārši atrast. Ir ļoti daudz cilvēku, kuri vēlētos iegūt garāžu un attiecīgi maksāt par to. Garāžas īpašnieks ir viens, bet zemes īpašnieks ir cits. Ko darīt šādā situācijā vai kur vajadzētu vērsties, lai atrisinātu šo jautājumu?

A
atbild:
11. oktobrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Ja nav iespējams atgūt parādus, pret parādniekiem būtu jāvēršas tiesā. Taču jāņem vērā, ka Civillikuma 1895. pants paredz: visas saistības, kuras nav noteikti izņemtas no noilguma ietekmes un kuru izlietošanai likumā nav noteikti īsāki termiņi, izbeidzas, ja tiesīgā persona tās neizlieto desmit gadu laikā. Vairāk par parādsaistību noilgumu publikācijā “Kad iestājas parādsaistību noilgums”.

Lai detalizētāk izprastu jautājumu, ieteicams ar visiem dokumentiem vērsties pie zvērināta advokāta.