E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24348
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1
1
1

Vai izstrādās noteikumus, kas regulēs norēķinus par īrētas dzīvojamās telpas lietošanu

J
jautā:
30. septembrī, 2021
Inese

Labdien! Šī gada 1. maijā spēkā stājās Dzīvojamo telpu īres likums, kas reglamentē tiesiskās attiecības starp īrnieku un izīrētāju. Likuma 8. pants “Dzīvojamās telpas īres līguma noteikumi” noteic, ka dzīvojamās telpas īres līgumā iekļaujami arī noteikumi, kas skar ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītos pakalpojumus, kurus saņem īrnieks, šo pakalpojumu maksas apmēru, apmaksas kārtību un termiņus. Likuma pārejas noteikumu 4. punkts savukārt nosaka: dzīvojamās telpas īres līgumi, kuri noslēgti līdz 2021. gada 30. aprīlim un kuru darbība turpinās pēc šā likuma spēkā stāšanās, izīrētājam un īrniekam vienojoties, grozāmi atbilstoši šā likuma 8. panta pirmās daļas noteikumiem ne vēlāk kā līdz 2026. gada 31. decembrim. Ja izīrētājs un īrnieks nevar vienoties par šiem noteikumiem, strīdu izšķir tiesa un šāda prasība ir ceļama ne vēlāk kā līdz 2026. gada 31. decembrim. Iepriekš, līdz Dzīvojamo telpu īres likuma stāšanās brīdim, norēķinus par komunālajiem pakalpojumiem regulēja Ministru kabineta noteikumi Nr. 999 “Kārtība, kādā dzīvojamās telpas īrnieks un izīrētājs norēķinās ar pakalpojumu sniedzēju par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu”. Šobrīd tie vairs nav spēkā. Vai Ekonomikas ministrija kā politikas virzītājs gatavojas pieņemt jaunus Ministru kabineta noteikumus, kas regulēs, kā dzīvojamās telpas īrnieks un izīrētājs norēķinās ar pakalpojumu sniedzēju par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu? Jo šobrīd sanāk: ja nav Ministru kabineta noteikumu un netiek panākta vienošanās starp īrnieku un izīrētāju par komunālo pakalpojumu norēķinu kārtību, vienīgā iespēja ir griezties tiesā. Paldies par atbildi!

A
atbild:
11. oktobrī, 2021

Nē, šobrīd netiek plānots izstrādāt šādus Ministru kabineta noteikumus. Turklāt šādu noteikumu izdošanai Dzīvojamo telpu īres likumā nav arī pilnvarojuma.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU