Ja parādu dēļ nepieslēdz apkuri

J
jautā:
19. septembrī, 2021
Lolita

Mūsu māja, kurā ir 44 dzīvokļi, netiek apkurināta, āra temperatūra krītas. Kāds no mājas iedzīvotājiem kompānijai “Wesemann” Siguldā ir parādā 90 eiro. Tādēļ netiek pieslēgta apkure visai mājai. Kādas tiesības ir iedzīvotājiem, kuri ir regulāri maksājuši par apkuri visus gadus?

A
atbild:
22. septembrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Šī problēma ar parādniekiem un apkures nepieslēgšanu Latvijā ilgst jau daudzus gadus. Diemžēl to atrisināt nav izdevies.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 876 “Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi” 26. pantā ir norādīts, ka piegādātājs, brīdinot trīs dienas iepriekš, ir tiesīgs pilnīgi vai daļēji pārtraukt siltumenerģijas piegādi lietotājam arī tad, ja lietotājs noteiktajā termiņā neveic norēķinus atbilstoši līguma nosacījumiem.

Viens no risinājumiem: dzīvokļa īpašnieki var nolemt, ka parādi tiek samaksāti no mājas uzkrājuma fonda un pēc tam tiesas ceļā piedzīti no konkrētā parādnieka.

Vairāk par šo problēmu var uzzināt publikācijā “Meklē risinājumu samilzušajiem apkures parādiem”.