Lasīšanai: 1 minūte

Ja darba attiecības tiek izbeigtas un nav izmantots papildatvaļinājums par bērniem

J
jautā:
04. septembrī, 2021
Juris

Labdien! Strādāju sezonas darbu purvā, pašlaik esmu uz slimības lapas. Sezonas darbs beidzas, un, kā noslēgs slimības lapu, tā arī mani atbrīvos no darba, bet man pienākas papildatvaļinājuma dienas par trijiem bērniem. Kā man pareizi jārīkojas, iesniedzot iesniegumu par šīm dienām? Paldies!

A
atbild:
20. septembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku, tostarp sezonas darbu veikšanai, darba attiecību pēdējā dienā darba devējam ir jāizmaksā darbiniekam galīgais aprēķins.

Atbilstoši Darba likuma 151. panta piektajai daļai ikgadējā apmaksātā papildatvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumu, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu nav izmantojis.

Tas nozīmē, ka darba devējam galīgajā  aprēķinā ir jāizmaksā arī proporcionāla kompensācija ne vien par neizmantoto ikgadējo atvaļinājumu, bet arī par neizmantoto papildatvaļinājumu.