TĒMA: Tieslietas

Recepšu zālēm ir nepieciešama recepte

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. augustā, 2021
Elmārs

Labdien! Kāds sods ir par (ne) narkotisko recepšu medikamentu sūtīšanu no ārzemēm uz Latviju, ja nav iespējas uzrādīt recepti?

A
atbild:
16. augustā, 2022
Olga Lauva
juriste

Farmācijas likums paredz, ja zāles ir noteiktas kā recepšu zāles, aptiekā tās drīkst izsniegt tikai pret attiecīgi normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā noformētu ārsta recepti.

Atbilstoši Krimināllikuma 250. panta pirmajai un otrajai daļai par receptes izrakstīšanu bez medicīniskās nepieciešamības vai cita dokumenta nelikumīgu izrakstīšanu narkotiskas vai psihotropas vielas saņemšanai, kā arī par narkotiskas vai psihotropas vielas izsniegšanu bez receptes vai cita dokumenta vai, zinot, ka recepte vai cits dokuments ir fiktīvs vai nelikumīgi izrakstīts, ja šādas darbības izdarītas mantkārīgā nolūkā vai citas personiskas ieinteresētības dēļ, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

Savukārt par receptes izrakstīšanu bez medicīniskās nepieciešamības vai cita dokumenta nelikumīgu izrakstīšanu narkotiskas vai psihotropas vielas saņemšanai, kā arī par narkotiskas vai psihotropas vielas izsniegšanu bez receptes vai cita dokumenta vai, zinot, ka recepte vai cits dokuments ir fiktīvs vai nelikumīgi izrakstīts, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā vai radījis smagas sekas, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ar informāciju par recepšu zāļu iegādi ārzemēs var iepazīties šeit.