Lasīšanai: 1 minūte

Vai jāiesniedz deklarācija, ja apliekams ienākums neveidojas

J
jautā:
24. augustā, 2021
Aivars Volfs

Vai jāiesniedz ienākumu deklarācija, ja, pārdodot īpašumu, kapitāla pieaugums neveidojas?

A
atbild:
26. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja, pārdodot nekustamo īpašumu, neveidojas apliekams ienākums, no kura būtu jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tad nav jāiesniedz deklarācija DK par ienākumu no kapitāla pieauguma.

Taču, ja gadā gūtais ienākums ir lielāks par 10 000 eiro, nākamgad ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, deklarācijas D1 pielikumā norādot summu kā neapliekamo ienākumu.