TĒMA: Veselība

Vai darba devējs drīkst apstrādāt datus par darbinieka Covid-19 sertifikātu

J
jautā:
23. augustā, 2021
Daina

Labdien! 2021. gada 20. augustā stājās spēkā Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 38.27 1. apakšpunkts, kas noteic, ka darba devējam, lai nodrošinātu uzņēmuma darbības ilgtspēju vai publisko pakalpojumu sniegšanu, ir tiesības pieprasīt un apstrādāt no darbinieka iegūto informāciju par atbilstību vakcinētas vai Covid-19 infekciju pārslimojušas personas statusam. Vai darba devējs, pamatojoties uz iepriekš minēto normatīvo aktu, ir tiesīgs pieprasīt darbiniekam iesniegt sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu vai sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu?

A
atbild:
24. janvārī, 2022
Edīte Brikmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” paredz, ka darba devējs ir atbildīgs par epidemioloģiskās drošības prasību ieviešanu un ievērošanu darbavietā un nodrošina kontroli pār noteikto prasību ieviešanu un ievērošanu. Šo noteikumu 41. punkts paredz, ka darba devējam ir tiesības pieprasīt un apstrādāt no darbinieka vai citas personas, kas uzturas vai pastāvīgi atrodas darba vietā, informāciju par atbilstību pilnībā vakcinētas personas vai pārslimojušas personas statusam (tai skaitā sertifikāta derīguma termiņu, ja personai ir pārslimošanas sertifikāts), kā arī Covid-19 testa rezultātus. Persona uzrāda attiecīgo sadarbspējīgo sertifikātu vai testa rezultātu pēc darba devēja pieprasījuma.