Valsts pabalstu saņemšana pēc BKA piešķiršanas

J
jautā:
16. augustā, 2021
Marina

Labdien! Esmu uzrakstījusi iesniegumu par bērna kopšanas atvaļinājumu, divas dienas pirms sāksies BKA (16.08.21. tika uzrakstīts iesniegums). Darba devējs tika brīdināts mutiski pirms mēneša. Kas tagad notiks? Vai man būs tiesības saņemt bērna kopšanas atvaļinājuma naudu? Paldies!

A
atbild:
30. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja vēlmi izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu esat darba devējam izteikusi rakstveidā, darba devējs par to informē VID (veic atzīmi sistēmā). Informācija par to ir pieejama VSAA, kas nodrošina attiecīgo valsts pabalstu (vecāku pabalsta, bērna kopšanas pabalsta, kā arī ģimenes valsts pabalsta) izmaksu.

Lai saņemtu attiecīgos maksājumus, jums ir jāvēršas VSAA un jāiesniedz iesniegums. To var izdarīt, izmantojot:

  • valsts portālu latvija.lv;
  • klātienē (pieprasot pakalpojumu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte));
  • elektroniski (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu);
  • pa pastu;
  • ar ārvalstu kompetentās iestādes starpniecību.

Iesniegumu klātienē var iesniegt jebkurā VSAA klientu apkalpošanas centrā vai valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros.

Vairāk informācijas par pabalstiem lasiet VSAA vietnē.