Autovadīšanas tiesību atjaunošana

J
jautā:
04. augustā, 2021
Agris

Labdien! Jautājums par vadītāja apliecības liegumu uz 10 mēnešiem. Tas notika Polijā, kur tiku apturēts par braukšanu alkohola reibumā (0,49 promiles), vadītāja stāžs ir/bija 25 gadi bez pārkāpumiem. Tur arī (Polijā) stājos tiesas priekšā, kur arī tika samaksāta soda nauda un tika pateikts, ka liegums braukt Polijā ir 10 mēneši. Atbraucot uz Latviju, man tika atsūtīta vēstule, ka šis liegums ir piemērots arī šeit (bez nekādām soda naudām un punktiem, jo pēc Latvijas likumdošanas neko neesmu pārkāpis). Nu jau pagājuši 2 gadi, kad saņēmos atjaunot savu vadītāja apliecību. Cik nu māku lasīt likumus, tad augstākais, kas man šeit ir jāizdara, jāiziet pirmstermiņa medicīniskā komisija (labi) un jānokārto tikai teorijas eksāmens (arī jautājums). Pazīstams policists teica, lai vienkārši ejot un saņemot savu apliecību, bet tas tā nebija. Kad zvanīju uz mūsu CSDD, man tika pateikts, ka jākārto gan teorija, gan praktiskā braukšana. Telefona sarunā ar CSDD tika pateikts, ka viņi esot lojāli pret Polijas likumiem, bet tad man jājautā, vai Latvijā Latvijas pilsonis nedzīvo pēc Latvijas likumiem? Atzīstu savu vainu Polijā, bet tur es visu sakārtoju pēc viņu likumiem.

A
atbild:
06. septembrī, 2021

Ja ar Polijas Republikas tiesas nolēmumu jums ir atņemtas autovadīšanas tiesības, tad šāds lēmums (autovadīšanas tiesību atņemšana) ir saistošs arī Latvijas Republikai. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 29. panta 5. daļu, ja personai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības ir atņemtas uz gadu vai ilgāk vai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības ir atņemtas par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī ja personai pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros ir noteikts transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, persona, lai atjaunotu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, normatīvajos aktos par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību iegūšanu un atjaunošanu noteiktajā kārtībā nokārto teorētisko un vadīšanas eksāmenu.