Lasīšanai: 1 minūte

Pieteikšanās mantojumam

J
jautā:
02. augustā, 2021
Katerina

Vectēvam piederēja zeme 5 ha platībā. Pēc viņa nāves zeme kā mantojums pārgāja mammai un viņas brālim. Vai pēc mammas nāves es un māsa skaitīsimies kā mantinieces? Nekādu notariāli apstiprinātu dokumentu mums nav.

A
atbild:
30. augustā, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Ieteiktu konsultēties ar notāru (uzsākt mantojuma lietu par mammai piederošo mantu). Ja pēc vectēva nāves mamma un brālis ir pieņēmuši mantojumu un sakārtojuši dokumentus (reģistrējuši zemesgrāmatā), tad jūs ar māsu varat pretendēt uz to zemes daļu, kas ir bijusi mammas īpašumā (ne brāļa daļu). Ja vectēvs nav atstājis testamentu un mamma un brālis nav sakārtojuši īpašuma tiesības pēc vectēva nāves (sadalījuši un reģistrējuši zemi zemesgrāmatā), tad jums sakārtot mantojuma lietu varētu būt sarežģītāk, taču – ieteiktu vērsties pie notāra.