Vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija seko līdzi kriminālprocesiem par uzturlīdzekļu nemaksāšanu, kuri tika uzsākti uz iesniegumu pamata? Ja jā, tad kā? Cik no šiem kriminālprocesiem tika nodoti kriminālvajāšanai prokuratūrā pēdējā gada laikā?
2018. gada 17. oktobrī Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) administrācija ar Valsts policiju un Latvijas Republikas Prokuratūru noslēdza starpresoru vienošanos par sadarbību, lai novērstu izvairīšanos no bērna uzturēšanas pienākuma.
Saskaņā ar minēto vienošanos UGF administrācija, Valsts policija un Latvijas Republikas Prokuratūra koordinēti sadarbojas un sniedz savstarpēju atbalstu Krimināllikuma 170. panta piemērošanai, kas paredz vecāka atbildību par izvairīšanos no tiesas nolēmuma vai UGF administrācijas lēmuma pildīšanas, ar kuru viņam uzlikts pienākums apgādāt bērnu un nodrošināt uzturlīdzekļus:
UGF administrācija periodiski kopā ar Valsts policijas un Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāvjiem izvērtē un apkopo sadarbības rezultātus, tai skaitā apkopojot datus par kriminālprocesa virzību. Saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas rīcībā esošo informāciju, ievērojamā daļā gadījumu kriminālprocess tiek pabeigts ar prokurora priekšrakstu par sodu saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 421. pantu.
Statistikas dati liecina, ka 2019. gadā:
Savukārt statistikas dati par 2020. gadu liecina, ka:
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!