Lasīšanai: 1 minūte

Kā rīkoties, lai parāda piedziņa netiktu vērsta uz bērna uzturlīdzekļiem

J
jautā:
05. jūnijā, 2024
Alda

Ja māte nemaksā bērnam piespriestos uzturlīdzekļus, bet bērna tēvs tos nevar saņemt, jo ir parādā valstij naudu, kas tiks automātiski atvilkta parāda segšanai, tad no kā bērnam (13 gadi) iztikt? Vai jāiet strādāt?

A
atbild:
02. jūlijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija
Sintija Lavska, Juridiskās nodaļas juriskonsulte

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 596. panta 5. punktu piedziņu nevar vērst uz bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

“Lai piedziņa netiktu vērsta uz bērna uzturlīdzekļiem, bērna tēvam ir rakstveidā jāinformē zvērināts tiesu izpildītājs par summām, uz kurām nevar vērst piedziņu,” norāda Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas Juridiskās nodaļas juriskonsulte Sintija Lavska.