TĒMA: Nodokļi

Par konkrētām situācijām, kad var saņemt nodokļa atvieglojumu par nestrādājošu laulāto

J
jautā:
21. jūlijā, 2021
Aldis

Labdien. Manai sievai, kura tajā brīdī bija bez pastāvīgas darbavietas, iestājās grūtniecība. Šajā laikā sieva nebija ieguvusi bezdarbnieka statusu, jo pirmos trīs grūtniecības mēnešus atradās studenta statusā. Arī pēc studiju pabeigšanas netika nokārtots bezdarbnieka statuss. Pēc bērna piedzimšanas visus ar bērnu saistītos pabalstus nokārtoju uz sevi, kā arī sievu ar bērnu paņēmu kā apgādājamos. Tā kā arī iepriekš biju vienīgais ģimenes apgādnieks, tad radies jautājums – vai varēju ņemt kā apgādājamo sievu jau iepriekš un ja jā, tad vai ir iespējama kāda veida apmaksa par šo periodu?

A
atbild:
28. jūlijā, 2021
LV portāls
Lidija Dārziņa

Nestrādājošu laulāto var ierakstīt kā apgādājamo algas nodokļa grāmatiņā un ienākumiem piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu ar bērna dzimšanas dienu, jo nodokļa atvieglojums ir par nestrādājošu laulāto, kura apgādībā ir bērns vecumā līdz trim gadiem. (Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. panta pirmās daļas l) punkts.)