Lasīšanai: 1 minūte

Mantotājiem ar vienādu radniecības pakāpi mantojums tiks sadalīts proporcionāli

J
jautā:
18. jūlijā, 2021
Ingars

Labdien! Mirušajai personai ir tikai 4. šķiras radinieki. Augstākas pakāpes radinieku nav. Vai visi 4. šķiras radinieki, kas piesakās šīs mirušās personas mantojumam, saņems mantojumu proporcionāli, vienādās daļās?

A
atbild:
30. augustā, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Civillikumā diezgan skaidri noteikts, “ka ceturtajā šķirā manto pārējie pēc pakāpes tuvākie sāņu radnieki, neizšķirot pilnīgo radniecību no nepilnīgās”. Ja vairākiem mantotājiem ir vienāda radniecības pakāpe, tad mantojums tiks sadalīts proporcionāli starp tiem, kuriem ir vienāda radniecības pakāpe (Civillikuma 410. pants).