Kā mājas remontā piedalās pašvaldība

J
jautā:
08. jūlijā, 2021
Skaidrīte

Labdien! Ja pašvaldības mājai ir vajadzīga renovācija, kapitālais remonts, kas notiek ar privatizētajiem dzīvokļiem, ja tajā laikā mājā dzīvot nevarēs? Vai renovācija var vilkties arī gadu?

A
atbild:
12. jūlijā, 2021
Rīgas dome
Annija Ābeltiņa, Mājokļu un vides departamenta direktora biroja sabiedrisko attiecību p.i.

Lēmumu par dzīvojamās mājas renovāciju var pieņemt tikai un vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība – t. i., visi dzīvojamajā mājā esošo dzīvokļu īpašumu īpašnieki – balsojot. Tas, ka privatizācijai nodoto māju dzīvokļu īpašnieki nav pārņēmuši savā pārvaldīšanā un to ir spiesta pārvaldīt pašvaldība, šo uzdevumu realizējot ar savas kapitālsabiedrības palīdzību, nenozīmē, ka pašvaldība lems par dzīvojamās mājas remontu un to finansēs. Ja šādā mājā būs pašvaldības dzīvokļi, pašvaldība, tāpat kā jebkurš cits īpašnieks, piedalīsies gan lēmumu pieņemšanā (pašvaldībai būs tikai tik balsu, cik dzīvokļu tai pieder), gan finansēšanā atbilstoši normatīvajiem aktiem par savu kopīpašuma domājamo daļu.