Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

To, kurā gadā varēs pensionēties, jānoskaidro VSAA

J
jautā:
08. jūlijā, 2021
Andis

Labdien! Strādāju “Liepājas metalurgā” no 1982. gada 1. septembra. Līdz 1996. gadam bijuši 12 gadi kaitīgā darbā. Esmu dzimis 10.08.1959. Kurā gadā man pienākas pilna pensija?

A
atbild:
12. jūlijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz pensiju ar atvieglotiem noteikumiem par darbu kaitīgos un smagos darba apstākļos nozīmē tiesības ātrāk pensionēties tiem, kuri līdz 1996. gadam noteiktu laiku ir strādājuši darbos un profesijās, kuras iekļautas Ražotņu, nozaru, cehu, profesiju un amatu sarakstos Nr. 1 un Nr. 2, kas tika apstiprināti ar PSRS Ministru padomes 1956. gada 22. augusta lēmumu Nr. 1173.

Ātrākas pensionēšanās nosacījumi atšķiras atkarībā no darbu kategorijas.

Lai noskaidrotu, vai jums ir tiesības doties pensijā ātrāk un kad, jāvēršas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, kuras speciālisti vērtē konkrēto informāciju par nodarbinātību un atbilstību tiesībām uz pensionēšanos ar atvieglotiem noteikumiem.