Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai rezidentam var būt konts ārvalstī

J
jautā:
01. jūlijā, 2021
Viktors

Vai var strādāt Latvijā ar Lietuvas bankas kontu, ja esi Latvijas rezidents?

A
atbild:
16. jūlijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijas rezidents var strādāt ar Lietuvā atvērtu kontu. Taču jāņem vērā, ka atsevišķos normatīvajos aktos ir noteikti maksājumi, kurus var saņemt tikai uz kontu, kas atvērts kredītiestādē Latvijā.

Likuma “Par nodokļiem un nodevām” 15. panta trešās daļas 9. punktā ir noteikts pienākums komercsabiedrībai, kooperatīvajai sabiedrībai un citai privāto tiesību juridiskajai personai deklarēt Valsts ieņēmumu dienestā ārvalstīs atvērtos pieprasījuma noguldījumu kontus, kā arī ārvalstīs maksājumu iestādē vai elektroniskās naudas iestādē atvērtos maksājumu kontus: 30 dienu laikā pēc to atvēršanas.