Labdien. Man ir jautājums par nekustamo īpašumu. Kādi ir juridiskie risinājumi, lai īpašumu, kas ir iegādāts pirms laulības, iekļautu laulāto mantas kopībā?
Katra laulātā atsevišķa manta it sevišķi ir manta, kas laulātajam piederējusi pirms laulības. Lai pirms laulības iegūts īpašums kļūtu par laulāto kopīgo mantu, vai nu otram laulātajam, kam nepieder īpašums, ir jāveic mantiska rakstura ieguldījumi šajā īpašumā tādā apmērā, lai būtu pietiekams pamats uzskatīt, ka konkrētais īpašums ir nodots ģimenes un kopīgās mājsaimniecības vajadzībām, vai arī laulātajiem ir jānoslēdz laulības līgums par visas laulāto mantas kopību.
Savas mantiskās tiesības laulātie var nodibināt, pārgrozīt un izbeigt ar laulības līgumiem. Laulības līgumā tā slēdzēji var laulāto likumisko mantisko attiecību vietā noteikt visas laulāto mantas šķirtību vai kopību. Ja laulības līgumā noteikta laulāto mantas kopība, viņiem pirms laulības piederējusī, kā arī laulības laikā iegūtā manta, izņemot atsevišķo (manta, ko laulības līgumā laulātie noteikuši par katra atsevišķo mantu), ir apvienota vienā kopīgā nedalāmā masā, kura laulības laikā nepieder nevienam laulātajam atsevišķā daļā.
Līdz ar to ātrākais un vieglākais veids, kā noregulēt laulāto mantiskās attiecības, ir noslēgt laulības līgumu. Lai noslēgtu laulības līgumu, abiem laulātajiem (vai potenciālajiem laulātajiem) jāierodas pie zvērināta notāra ar personu identitāti apliecinošiem dokumentiem un laulības apliecības oriģinālu (ja laulības līgums tiek slēgts pēc laulības noslēgšanas). Pēc līguma noslēgšanas notārs elektroniski nosūta ziņas laulāto mantisko attiecību reģistram un zemesgrāmatai, lai līgums iegūtu publisku ticamību un būtu saistošs arī trešajām personām.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!