E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 23602
Lasīšanai: 2 minūtes

Kā īpašumu iekļaut laulāto mantas kopībā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. jūlijā, 2021
Inese

Labdien. Man ir jautājums par nekustamo īpašumu. Kādi ir juridiskie risinājumi, lai īpašumu, kas ir iegādāts pirms laulības, iekļautu laulāto mantas kopībā?

A
atbild:
25. jūlijā, 2021
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Kaspars Gerhards, zvērināts notārs

Katra laulātā atsevišķa manta it sevišķi ir manta, kas laulātajam piederējusi pirms laulības. Lai pirms laulības iegūts īpašums kļūtu par laulāto kopīgo mantu, vai nu otram laulātajam, kam nepieder īpašums, ir jāveic mantiska rakstura ieguldījumi šajā īpašumā tādā apmērā, lai būtu pietiekams pamats uzskatīt, ka konkrētais īpašums ir nodots ģimenes un kopīgās mājsaimniecības vajadzībām, vai arī laulātajiem ir jānoslēdz laulības līgums par visas laulāto mantas kopību.

Savas mantiskās tiesības laulātie var nodibināt, pārgrozīt un izbeigt ar laulības līgumiem. Laulības līgumā tā slēdzēji var laulāto likumisko mantisko attiecību vietā noteikt visas laulāto mantas šķirtību vai kopību. Ja laulības līgumā noteikta laulāto mantas kopība, viņiem pirms laulības piederējusī, kā arī laulības laikā iegūtā manta, izņemot atsevišķo (manta, ko laulības līgumā laulātie noteikuši par katra atsevišķo mantu), ir apvienota vienā kopīgā nedalāmā masā, kura laulības laikā nepieder nevienam laulātajam atsevišķā daļā.

Līdz ar to ātrākais un vieglākais veids, kā noregulēt laulāto mantiskās attiecības, ir noslēgt laulības līgumu. Lai noslēgtu laulības līgumu, abiem laulātajiem (vai potenciālajiem laulātajiem) jāierodas pie zvērināta notāra ar personu identitāti apliecinošiem dokumentiem un laulības apliecības oriģinālu (ja laulības līgums tiek slēgts pēc laulības noslēgšanas). Pēc līguma noslēgšanas notārs elektroniski nosūta ziņas laulāto mantisko attiecību reģistram un zemesgrāmatai, lai līgums iegūtu publisku ticamību un būtu saistošs arī trešajām personām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU