Vai piemērotie nodokļu atvieglojumi ietekmē valsts sociālos pabalstus par bērnu

J
jautā:
01. jūlijā, 2021
Arita

Labdien! Vai maternitātes un vecāku pabalstu aprēķinus ietekmē apstāklis, ka pabalsta saņēmējam ir bijuši nodokļu atvieglojumi par apgādībā esošu personu? Ar šo domāju, vai tad, ja personai ir bijuši nodokļu atvieglojumi par apgādībā esošu personu, ir veiktas mazākas iemaksas par IIN, persona saņems zemāku maternitātes un vecāku pabalstu apmēru? Un ja nebūtu bijuši šādi nodokļu atvieglojumi par apgādībā esošu personu? Vai tomēr abos gadījumos pabalsta apmērs būs vienāds, jo šādi nodokļu atvieglojumi neietekmē pabalstu aprēķinus? Bruto atalgojums abos gadījumos ir nemainīgs.

A
atbild:
13. jūlijā, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Iveta Olte, Pabalstu metodiskās vadības daļa vecākā eksperte

VSAA maternitātes un vecāku pabalstu aprēķina no personas iemaksu algas, no kuras tiek izdarītas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojuma par apgādībā esošu personu izmantošana neietekmē vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanu un attiecīgi arī sociālās apdrošināšanas (maternitātes un vecāku) pabalstu apmēru.