Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Uzvārda maiņas kārtība un izmaksas nepilngadīgai personai

J
jautā:
19. jūnijā, 2021
Ieva

Labdien! Apprecoties otrreiz, iepriekšējās attiecībās dzimušais dēls gribēja mūsu kopīgu uzvārdu, ar bāriņtiesas starpniecību nokārtojām uzvārda maiņu... Tagad dēlam būs 13 gadi, un viņš vēlas atgūt sava bioloģiskā tēva uzvārdu. Vai tas ir iespējams, un kā tas izdarāms?

A
atbild:
30. jūnijā, 2021

Detalizēta informācija par vārda un uzvārda maiņas procedūru soli pa solim ir aprakstīta portālā latvija.lv šeit. Tā atbilstoši Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likuma 9. pantam “valsts nodeva par vārda, uzvārda vai tautības ieraksta maiņu ir 71,14 eiro”.