TĒMA: Mājoklis

Vai nepieciešama kopīpašnieku piekrišana fasādes un jumta remontam

J
jautā:
18. jūnijā, 2021
Antons

Labdien! Man pieder dzīvokļa īpašums Nr. 4., kas sastāv no dzīvokļa Nr. 4 dzīvojamā mājā liters Nr. 2, 13/100 domājamajām daļām no kopīpašuma domājamās daļas no daudzdzīvokļu mājas un zemes gabala un no 1/3 domājamās daļas no palīgceltnes liters Nr. 3, un 1/5 domājamās daļas no palīgceltnes liters Nr. 4 (koka privātmāja, no kuras man pieder 2/3). Vai ir nepieciešama kopīpašnieku piekrišana, ja vēlos vienkāršoti atjaunot savas daļas mājas fasādi (nomainot fasādes dēļus) un/vai jumta segumu?

A
atbild:
21. jūnijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

LV portāls ir skaidrojis: fasāde un jumts ir visas dzīvojamās ēkas kopīpašums, tādēļ jebkura rīcība ar kopīpašumu ir jāsaskaņo normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Ja dzīvojamajā mājā īpašniekam pieder domājamās daļas, tad skaņojums jāsaņem no 100% kopīpašnieku. Izņēmums ir tādu uzlabojumu veikšana, kas saglabā ēku no bojāejas. Tādā gadījumā kopīpašnieku piekrišana nav nepieciešama.