Lai aptaujātu skolēnus, jālūdz vecāku atļauja

J
jautā:
09. jūnijā, 2021
Agnese

Labdien! Maģistra darba ietvaros vēlos veikt anketēšanu: aptaujāt 5. un 9. klases skolēnus. Ņemot vērā, ka šobrīd un, iespējams, arī septembrī turpināsies attālinātais mācību process, kā korekti būtu veikt šo anketēšanu? Cik noprotu, lai anketētu nepilngadīgas personas, ir nepieciešama atļauja no vecākiem. Kādi likumi ir jāievēro šajā gadījumā?

A
atbild:
06. jūlijā, 2021

Kā jūs pareizi norādījāt, lai veiktu nepilngadīgu personu datu apstrādi (anketēšanu), jums ir jāiegūst šo personu vecāku (likumisko pārstāvju) piekrišana. Datu apstrāde ir veicama saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 prasībām, it sevišķi ievērojot regulas 5. un 6. pantu. Tādējādi, lūdzot vecākiem sniegt piekrišanu, jums precīzi jānorāda, kādi dati tiks apstrādāti, kādam mērķim, kur iegūtie dati tiks izmantoti, cik ilgi glabāti, kur un kādā kārtībā (apjomā) publiskoti u. c. Jums jāsniedz arī informācija, kas minēta regulas 13. pantā.