TĒMA: Mājoklis

Vai var apsekot dzīvokli bez rakstveida brīdinājuma

J
jautā:
01. jūnijā, 2021
Anželika

Vai RNP darbinieki ir tiesīgi apsekot dzīvokli bez iepriekšēja rakstveida brīdinājuma par apsekošanu? Arī bez pilnvarotā pārstāvja apliecības uzrādīšanas, bez akta sastādīšanas par apsekošanu uz vietas un bez paša īpašnieka paraksta par apmeklējumu?

A
atbild:
07. jūnijā, 2021
SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”
Una Grenevica, Komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja

Veicot apsekošanu dzīvokļos, kas var notikt šādos gadījumos – ūdens skaitītāju pārbaude, nelikumīga būvniecība, obligātā īres dzīvokļu apsekošana reizi 3–4 gados –, ir iepriekš jāsaskaņo laiks, kad to veikt. Saskaņošana par apsekošanu notiek, rakstiski informējot un/vai sazinoties pa tālruni. Apsekojot īpašumu, darbiniekam ir jāuzrāda dokumenti – darba apliecība. Regulārās iekšējās pārbaudēs sekojam līdzi, lai darbinieki ievērotu prasības, tostarp remontstrādnieki būtu darba apģērbos. Avārijas situācijās, kā arī iespējamai avārijas konstatēšanai dzīvokli apsekot var bez iepriekšēja brīdinājuma un saskaņojuma. Savukārt pēc ārkārtas situācijas, kad vēl saglabājas vairāki ierobežojumi, piemēram, dzīvokļa saliešanas aktus turpinām sagatavot attālināti.