Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Bērna kopšanas pabalstu – 171 eiro – maksā līdz bērna pusotra gada vecumam

J
jautā:
01. jūnijā, 2021
Līga

Labdien! Vai varat, lūdzu, izskaidrot, kāpēc bērna kopšanas pabalsta izmaksas termiņš ticis samazināts par diviem mēnešiem? Iesniegumā norādīju 1,5 gadus, bet lēmumā tika norādīts: no 14. jūlija līdz 17. novembrim. Bērns piedzima 17. maijā.

A
atbild:
07. jūnijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna kopšanas pabalstu, kas ir 171 eiro mēnesī, maksā līdz bērna 1,5 gadu vecumam. Ja bērns piedzimis 17. maijā, tad pusotrs gads viņam būs 17. novembrī. Tas arī ir šī pabalsta izmaksas beigu datums. Pēc tam var saņemt bērna kopšanas pabalstu, kas paredzēts par bērnu no 1,5 līdz 2 gadu vecumam un ir 42,69 eiro mēnesī.

Bērna kopšanas pabalstu – 171 eiro mēnesī – piešķir pēc tam, kad beigusies maternitātes pabalsta izmaksa. Abus pabalstus vienlaikus nemaksā.

Plašāka informācija par bērna kopšanas pabalstu ir pieejama Valsts sociālās apdrošināšanas mājaslapā.