Lasīšanai: 1 minūte

Invaliditāte neatbrīvo no pienākuma uzturēt savus bērnus

J
jautā:
21. maijā, 2021
JĀNIS

Esmu 2. grupas invalīds. Vai man ir jāmaksā uzturlīdzekļi?

A
atbild:
25. maijā, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls

Neatkarīgi no spējas uzturēt bērnu un mantas stāvokļa atbilstoši Civillikuma 179. panta piektajai daļai vecākam ir pienākums nodrošināt katram savam bērnam uzturlīdzekļus vismaz valstī noteiktajā minimālajā apmērā. Tas nozīmē, ka invaliditāte neatbrīvo tēvu no pienākuma maksāt uzturlīdzekļus un tie jānodrošina vismaz Ministru kabineta noteiktajā minimālajā apmērā.

Plašāk: Alimenti jeb uzturlīdzekļi 2021. gadā: pieaug minimālo uzturlīdzekļu apmērs

Ja tēvam nav iespējas nodrošināt pienācīgus uzturlīdzekļus, tad bērna māte var vērsties ar iesniegumu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā ar iesniegumu par minimālo uzturlīdzekļu izmaksu no fonda, tikmēr tēvam ir iespēja vienoties ar fonda administrāciju par turpmāko parāda atmaksas kārtību savu iespēju robežās. Jebkurā gadījumā šī summa būs valstij jāatmaksā.