Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja grib pirkt dzīvokli kopā ar radiniekiem

J
jautā:
12. maijā, 2021
Alma

Ja pērku dzīvokli mazpilsētā, vai kā īpašniekus varu minēt sevi, dēlu un vienu no mazdēliem? Vai viņiem vēlāk nebūs jākārto mantojuma lietas?

A
atbild:
28. maijā, 2021
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Vitālijs Bogdāns, zvērināts notārs

Ja pērkat dzīvokli kopā ar dēlu un mazdēlu, tad pieņemu, ka visi trīs būsiet īpašnieki un katram īpašumā būs kāda dzīvokļa daļa. Mantojuma atklāšanās gadījumā mantiniekiem būs jākārto mantojuma lieta tikai uz jūsu īpašuma daļu. Lai visi jautājumi būtu skaidri izrunāti, aicinu konsultēties ar kādu no zvērinātiem notāriem, kuru saraksts ir pieejams šeit. Vēršu uzmanību, ka konsultācija var notikt arī attālināti.