TĒMA: Tieslietas

Kā pareizi uzrakstīt paskaidrojumus tiesai

J
jautā:
07. maijā, 2021
Valērijs

Kā pareizi uzrakstīt paskaidrojumu tiesai par uzturlīdzekļu piedziņu bērnam, šķiršanos, kopmantas dalīšanu?

A
atbild:
07. jūnijā, 2021
Marika Mure
juriste

Ja trūkst juridisko zināšanu, vislabāk paskaidrojumu rakstīšanu uzticēt juristam. Taču, ja tomēr izlemjat to darīt paša spēkiem, jāievēro Civilprocesa likuma 148. panta otrajā daļā noteiktais, paskaidrojumos norādot:

  • vai atzīstat prasību pilnīgi vai kādā tās daļā;
  • savus iebildumus pret prasību un to pamatojumu;
  • pierādījumus, kas apstiprina iebildumus pret prasību, un to pamatojumu, kā arī likumu, uz kuru tie pamatoti;
  • lūgumus par pierādījumu pieņemšanu vai to izprasīšanu;
  • citus apstākļus, kurus uzskatāt par nozīmīgiem lietas izskatīšanā, kā arī var norādīt savu tālruņa numuru, ja piekrītat saziņai ar tiesu izmantot tālruni;
  • elektroniskā pasta adresi saziņai ar tiesu; ja esat reģistrējis savu dalību tiešsaistes sistēmā, jāietver arī norāde par reģistrēšanos, ja atbildētājs (vai viņa pārstāvis, kura deklarētā dzīvesvieta vai norādītā adrese saziņai ar tiesu ir Latvijā) piekrīt elektroniskajai saziņai ar tiesu vai ir kāds no šā likuma 56. panta 2.3 daļā minētajiem subjektiem. Ja atbildētāja pārstāvja deklarētā dzīvesvieta vai norādītā adrese ir ārpus Latvijas, papildus norāda elektroniskā pasta adresi vai paziņo par savas dalības reģistrēšanu tiešsaistes sistēmā. Ja atbildētāja pārstāvis ir zvērināts advokāts, papildus norāda zvērināta advokāta elektroniskā pasta adresi;
  • kredītiestādes nosaukumu un konta numuru, kurā atlīdzināmi tiesāšanās izdevumi;
  • vai viņš piekrītat izmantot mediāciju.

Paskaidrojumam jāpievieno tā noraksti atbilstoši lietas dalībnieku skaitam un rakstveida pierādījumi, kas apstiprina apstākļus, uz kuriem pamatoti iebildumi.