Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Lēmums par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu nav pārsūdzams

J
jautā:
06. maijā, 2021
Jānis

Vai personai ir tiesības pārsūdzēt lēmumu par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu (nevis par administratīvā pārkāpuma soda piemērošanu)?

A
atbild:
11. maijā, 2021
Sandis Zellis
jurists

No Administratīvās atbildības likuma 36. panta izriet, ka administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros pieņemto nolēmumu var pārsūdzēt tikai tad, ja šāda iespēja tieši ir noteikta likumā.

Informēju, ka Administratīvās atbildības likumā nav paredzētas tiesības pārsūdzēt lēmumu par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu.