TĒMA: Nodokļi

Vai ienākumu no darījumiem ar kriptovalūtu apliek ar nodokļiem

J
jautā:
11. aprīlī, 2021
Sindija

Labdien! Mani interesē jautājums par naudas pārskaitījumu veikšanu no kriptovalūtas biržas uz savu bankas kontu. Apmēram gadu ilgā periodā esmu veikusi nelielus pārskaitījumus uz kriptobiržu, kopsummā aptuveni 11 000 eiro. Mēģināju kaut ko nopelnīt, pērkot un pārdodot kriptovalūtas, taču neesmu bijusi pārāk veiksmīga un kopējā summa naudas vērtībā, kas ieskaitīta kriptobiržā no mana bankas konta, nav pieaugusi. Vai, atmaksājot tādu pašu summu atpakaļ uz savu kontu, kas nepārsniedz aizskaitīto no mana bankas konta, ir jāmaksā kādi nodokļi vai jāveic kādas citas darbības? Šajā gadījumā nav bijis tikai viens kiriptobiržas darījums, bet daudzi mazi gada periodā, kas bijuši gan ar pozitīvu, gan negatīvu iznākumu, bet rezultātā nekāds būtisks kopējās summas pieaugums nav noticis.

A
atbild:
26. aprīlī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ienākums no virtuālās valūtas pārdošanas ir ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekams ienākums kā ienākums no kapitāla pieauguma, ja fiziska persona nav šīs valūtas ģenerētāja.

Šī un cita informācija saistībā ar nodokļu piemērošanu izklāstīta Valsts ieņēmumu dienesta vadlīnijās “Nodokļu un grāmatvedības normatīvā regulējuma piemērošanu darījumiem ar virtuālo valūtu”. Vadlīnijas pieejamas VID tīmekļa vietnē sadaļā “Kriptovalūtas”.

VID materiālos ir arī informācija nodokļu piemērošanas jautājumos “Fiziskas personas darbības ar kriptovalūtām”.

Par nodokļu piemērošana konkrētā situācijā varat uzzināt, sazinoties ar VID.