Lasīšanai: 1 minūte

Kur pieejama informācija par cilvēktiesību apsvērumiem prasībā lietot sejas masku

J
jautā:
08. aprīlī, 2021
Inese Bikše

Labdien! Esmu dzīvs cilvēks, man ir dabiskās tiesības, tostarp nenoslogot savu elpošanas sistēmu, to ierobežojot ar deguna un mutes aizsegu. Kā tieši ir pamatots dabisko tiesību ietvaros prasījums man ierobežot savu elpošanu veikalā, iestādēs?

A
atbild:
14. jūlijā, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls

Par šo jautājumu ir publicēts plašs tiesībsarga skaidrojums: “Jautājumi un atbildes par cilvēktiesību apsvērumiem sejas masku ierobežojumu noteikšanā”.

Lasītājiem brīvpieejā ir pieejams arī juristu, tostarp konstitucionālo tiesību ekspertu, viedokļu apkopojums žurnālā “Jurista Vārds” par tēmu “Vai ir jāievēro tiesību normas, kurām persona nepiekrīt”.