TĒMA: Finanses

Cik bieži var izmaksāt dividendes

J
jautā:
11. martā, 2021
Vladimirs Morevs

Vai SIA var katru ceturksni maksāt dividendes?

A
atbild:
12. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši Komerclikumam sabiedrībai ar ierobežotu atbildību dividendes nosaka un izmaksā saskaņā ar dalībnieku sapulces lēmumu. Sabiedrības dalībnieki lēmumus par nesadalītās peļņas vai tās daļas izmaksu dividendēs var pieņemt vairākkārt pārskata gada laikā, kamēr vien sabiedrībai ir nesadalīta iepriekšējā gada pārskatā apstiprināta peļņa un nav ierobežojumu dividenžu izmaksai.

Dividendes var noteikt un aprēķināt arī no peļņas, kas gūta periodā pēc iepriekšējā pārskata gada beigām, – tā sauktās ārkārtas dividendes. Lai izmaksātu ārkārtas dividendes, sabiedrības statūtos paredz nosacījumu vai termiņu, kuram iestājoties nosakāms termiņš, kādā valde sasauc dalībnieku sapulci, lai pieņemtu lēmumu par ārkārtas dividenžu noteikšanu.

Dividenžu izmaksas aprēķināšanu un kārtību pirms nodokļiem nosaka Komerclikuma 161. pants “Dividendes”.

Ārkārtas dividenžu aprēķināšanas un izmaksas kārtību nosaka Komerclikuma 161.pants “Ārkārtas dividendes”.